zahorie_01

 

Logo ZÁHORIE bolo vytvorené za účelom spojiť všetky okresy, obce a oblasti pod jednu značku, jeden kompaktný celok, ktorý by ich najviac vystihoval. V návrhu loga je nosným prvkom farebná typografia. Písmo bolo vybraté zámerne každé z iného fontu, aby čo najlepšie zdôrazňovalo rozmanitosť regiónu. Tak ako fonty mení sa aj farebnosť.

 

Farby sú zvolené intuitívne. Písmenká na začiatku a konci nápisu sú výraznej farby aby logo vizuálne nepadalo na jednu zo strán. Žltá symbolizuje vychádzajúce slnko, piesok, zelená zase borovicové lesy a v modrej sa odzrkadľuje vodná turistika. Minimalistická linka pod nápisom ZÁHORIE nielenže drží všetky písmenká pohromade, ale zároveň znázorňuje reliéf pohoria, z ktorého stúpa názov regiónu, presne tak ako stúpa aj kvalita služieb v tejto oblasti. Logo je podtrhnuté sloganom ,, rozmanitá zem’’, ktorý je výstižný a asociuje sa k zvyšku loga. Font použitý v Claime je Helvetica Neue LT Pro 45 Light. Bol vybraný zámerne, aby svojími čistými líniami len podtrhol rozohraté logo. Logo Záhorie existuje v rôznych variáciách.

 

 

LOGO_manual

 

LOGO_sprievodca_regiónom_krivky

 

Pre printové média je logo doplnené o puzzle. Puzzle symbolizujú vzájomné prepojenie obsahovo rôznoradých webstránok, ktoré ako celok tvoria obraz regiónu.

zahorie-sk-logo-print